- Działania z zakresu SOU w 2022
- Odsłony: 395
O wyzwaniach ratownictwa medycznego podczas międzynarodowej konferencji naukowej
W dniu 19.05 w AMiSNS na WNoZ odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Wyzwania ratownictwa medycznego: rutynowe działania a innowacyjne praktyki z uwzględnieniem sytuacji pandemicznej”. Konferencja miała charakter hybrydowy, organizatorami i moderatorami wydarzenia byli dr Przemysław Wołoszyn oraz dr Magdalena Lemska. Prezentacje zagranicznych prelegentów prof. dr hab O. Fedortsiv, dr A. Szpakova oraz prof. dr hab. W. Mędrzyckiej - Dąbrowskiej i dr K. Szypenbejl - Czyż zostały przedstawione w trybie online, zaś kolejni prelegenci dr Przemysław Wołoszyn , dr Magdalena Lemska , mgr Rafał Śledziński, mgr Przemysław Hońko wystąpili stacjonarnie. Prelegenci w swoich wystąpieniach przedstawili wielopłaszczyznowość działań oraz analizowali problematykę wykonywania wybranych czynności medycznych przez przedstawicieli zawodu ratownika medycznego. Ponadto przedstawiane i omawiane wyniki badań naukowych dotyczyły nie tylko specyfiki wykonywania zawodu ratownika medycznego, ale również podkreślały specyficzność działań i procedur w stanie pandemii. Dodatkowo podczas konferencji zostały przedstawione zrealizowane przez studentów SKN sekcji ratownictwa medycznego filmy instruktażowo-edukacyjne dotyczące wyzwań w pracy ratownika medycznego w warunkach restrykcji i globalnych obostrzeń. Aktualność, ponadczasowość i priorytety poruszanych zagadnień zostały potwierdzone zarówno dużym zainteresowaniem słuchaczy zgromadzonych w auli uczelni jak i ponad 60 słuchaczy zalogowanych online.
Dziękujemy prelegentom za wkład pracy w przygotowanie, opracowanie i przedstawienie swoich wyników badań, słuchaczom za poświęcony czas, cenne uwagi oraz pozytywne informacje zwrotne potwierdzające staranność doboru tematyki, trafność zaprezentowanych zagadnień oraz zasadność organizacji tego typu wydarzeń naukowych.
W myśl SOU działalność uczelni powinna być również nastawiona na kształtowanie odpowiednich postaw. Wykładowcy AMiSNS podejmowali badania naukowe i prace wdrożeniowe, które w ramach partnerstwa z innymi ośrodkami akademickimi z całego świata przyczyniać się mogą do rozwiązywania istotnych problemów społecznych. Rozwijają współpracę międzyuczelnianą, krajową i międzynarodową, umożliwiającą adaptację i wzmacnianie najlepszych praktyk w zakresie społecznej odpowiedzialności uczelni. Konferencja była również przykładem jak upowszechniać wartości akademickie oraz popularyzować naukę wśród młodego społeczeństwa.