Nowości - Studia podyplomowe, kursy i szkolenia



W dniu 09.11.2022 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z interesariuszami zewnętrznymi Wydziału Administracji i Nauk Społecznych wchodzącymi w skład Rady Społeczno-Gospodarczej wydziału. Współpraca z formacjami mundurowymi, instytucjami i organizacjami tworzących otoczenie społeczno-gospodarcze Akademii
w wymiarze lokalnym i regionalnym, to jeden z priorytetowych elementów kształtujących politykę jakościową wydziału oraz całej uczelni. Spotkanie RS-G to bardzo cenna inicjatywa pozwalająca na wymianę informacji oraz wiedzy w zakresie wymagań, jakie stawia dynamicznie zmieniający się rynek pracy a także określeniem możliwości wydziału w reagowaniu na nie w kontekście nauki na poziomie szkolnictwa wyższego.
Wartym podkreślenia jest, że w RS-G brali udział nie tylko jej obecni członkowie, tj.:
Nowymi członkami Rady, którzy uczestniczyli w obradach, zostali:
Niestety kilkoro z obecnych członków Rady nie mogło przyjechać z przyczyn niezależnych:
Niestety część z nowo zaproszonych, z przyczyn niezależnych od nich nie mogło wziąć udziału w obradach Rady. Osobami, które wyraziły chęć członkostwa w RS-G, jednak z przyczyn pełnionych obowiązków służbowych nie mogli przybyć, akty mianowania zostały wysłane pocztą:
Tegoroczne spotkanie również należy uznać za bardzo konstruktywne, ciekawe i interesujące. W rozmowach i dyskusji podejmowanych w trakcie obrad, podnoszono wiele kwestii. Dziekan dr Piotr Kulikowski, koordynator dr Miłosz Jan Kaczyński oraz ppłk mgr inż. Zbigniew Tuszyński, będący wykładowcą na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, przedstawili zmiany jakie dokonały się w funkcjonowaniu uczelni w minionym roku akademickim 2021/2022. Ponadto w szczegółowy sposób omówiono zmiany wprowadzone w programie studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne od 1.10.2022 r. Warto podkreślić, że ich asumptem były sugestie, uwagi i wnioski podnoszone w trakcie ostatniego spotkania RSG w ubiegłym roku. Uczestnicy spotkania również i tym razem wskazywali na ważne kwestie dotyczące zmian i oczekiwań względem przyszłych pracowników, jakie obserwują w swoich instytucjach, organizacjach i formacjach mundurowych, które ich zdaniem mogłyby podnieść nie tylko jakość kształcenia, ale także pozwolą na przygotowanie przyszłych absolwentów do wyzwań zawodowych.
Pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim członkom Rady Społeczno-Gospodarczej za chęć kreowania polityki jakościowej wydziału oraz czynnego udziału w kształtowaniu procesu kształcenia studentów Wydziału Administracji i Nauk Społecznych. Proponowane przez Państwa inicjatywy, kierowane sugestie oraz dyskusje na temat poszukiwania nowych bardziej efektywnych rozwiązań pojawiających się wyzwań, stanowią dla nas cenne źródło wiedzy.
Opracowali
dr Piotr Kulikowski
dr Miłosz Jan Kaczyński
ppłk Zbigniew Tuszyński
Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych
82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2